Наша школа

державний навчальний заклад, який задовольняє освітні потреби в одержанні знань. Школа виступає осередком відродження нації, виховання в молоді почуття національної свідомості й гідності, загальнолюдських цінностей.

Науково-методична проблема школи:

«Розвиток креативності учасників педагогічного  процесу  в умовах профільного навчання»,

що відповідає     науково-методичному проекту міста

«Іннованійно-освітній простір регіону для розвитку та самореалізації креативної особистості»

та  області «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості».

Головною метою діяльності школи є формування компетентної особистості, готової до життєвого, зокрема профільного самовизначення, до самореалізації в швидкозмінних соціально-економічних умовах.

Специфічною для школи метою є профільна орієнтація учнів через початкове профілювання,  допрофільну підготовку, профільне навчання та професійну освіту, формування професійної компетентності в регіональних умовах життєдіяльності школи.

Реалізація головної та специфічної мети школи здійснюється через введення профільної підготовки на всіх ступенях навчання. Школа обрала суспільно-гуманітарний напрямок діяльності, який дає можливість широкого вибору шляхів подальшого навчання.

Ми вважаємо, що головною метою в здійсненні профільного навчання має бути забезпечення загальнодоступності для молоді, отримання повноцінної початкової професійної освіти в залежності від їх індивідуальних здібностей і потреб, забезпечення професійної орієнтації та самовизначення учнів, встановлення наступності між загальною та професійною освітою. Учень, обравши собі профіль навчання, сам вибудовує власну освітню частину шкільної програми. Саме це стає початком майбутнього професійного самовизначення.

Зараз у закладі, починаючи з молодшої школи, вивчаються курс:

„ Я і Україна" (3-4 кл),

„Вчимося бути громадянами"(7кл.),

„Основи правознавства"(9кл.),

„Громадянська освіта"(10кл.),

„Європейський вибір України",  “Досліджуючи гуманітарне право”(11кл.).

Курс «Громадянська освіта» та «Європейський вибір України» у 10-11кл. викладає вчитель-методист, відмінник освіти України, учитель історії Боін А.А., яка пройшла спеціальну підготовку при ДОІППО.

Це є творча особистість, що постійно працює над собою, шукає нові підходи, оновлює варіативну частину матеріалу, оперативно реагує на потреби регіону, постійно удосконалює форми і методи навчання.

Учні профільних класів є неодноразовими переможцями міських і обласних олімпіад з правознавства та історії.

Навчально-методичний комплекс з курсу «Практичне право» до розділу «Захист прав споживачів»

Кардашова І.В.

вчитель історії, правознавства,

вища категорія,

«Вчитель-методист»

Моніторинг якості навчання показав, що учні профільних класів мають значно вищу мотивацію до навчання та якісний рівень результативності на 15% кращий, ніж в універсальних класах.

Ми впевнені, що профілізація середньої школи – корінна проблема шкільної реформи. Якщо вона буде здійснена творчо, з урахуванням великого розмаїття умов, у яких працює наша школа, запитів учнів і їхніх батьків, то школа наша стане дійсно сучасною, гуманною й демократичною.